• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 627
 • سه شنبه 1388/12/4
 • تاريخ :

آثار فاخري درباره امام رضا(ع)
وزير ارشاد

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در نشستي با اعضاي شوراي سياستگذاري جشنواره فرهنگي و هنري امام رضا (ع) گفت: بايد از تكرار و روزمرگي بپرهيزيم و از انديشمندان، فرهيختگان و هنرمندان و اصحاب فرهنگ بخواهيم تا آثار فاخري با موضوعات مرتبط با اين امام بزرگوار خلق كرده و به جامعه ارايه دهند.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در نشستی با اعضاي شوراي سياستگذاری جشنواره فرهنگي و هنري امام رضا (ع)، بر ارتقای كيفي اين جشنواره، كنار توسعه كمي آن تاكيد كرد و اظهار داشت : فعاليت‌هاي تحقيقاتی گسترده و مستمر درباره جنبه‌هاي مختلف زندگي اين امام مي‌تواند نقش موثري در ارتقای كيفي آن داشته باشد.

به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، سيد‌محمد حسيني، فلسفه و هدف اصلي برپايي جشنواره فرهنگي و هنري رضوي را معرفي مكتب اسلام از ديدگاه امام رضا (ع) دانست و توضيح داد: در برگزاري اين جشنواره نبايد تنها به نقل زندگي‌نامه ايشان و برخي از مسايل عادي بسنده كرد، بلكه بايد به معارف عميق و ناب آن حضرت در موضوعات، سوژه‌ها و مباحث اعتقادي، تاريخي و قرآني توجه ويژه‌اي مبذول داريم.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در ادامه سخنان خود، مشاركت گسترده‌تر و موثر‌تر دستگاه‌ها و سازمان‌هايي چون شهرداري‌ها، كانون‌هاي مساجد و آموزش و پرورش را در برپايي و رونق بيشتر جشنواره به ويژه مردمي كردن آن موثر بيان كرد و افزود: دامنه اين جشنواره بايد در ميان مردم گسترده‌تر شود و تنها خواص جامعه را متاثر نكند.

وي با بيان اينكه فقط با ساخت يك تئاتر و سمفوني خاص براي عده‌اي محدود نمي‌توان به اهداف عالي اين جشنواره دست يافت، بر ضرورت آسيب‌شناسي و ارزيابي دقيق جشنواره رضوي تاكيد كرد.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي همچنين پيشنهاد كرد طي يك فراخوان از تمامي اهالي فرهنگ و هنر خواسته شود تا طرح‌ها ، نظرات ، پيشنهادات و نوآوري‌هاي خود را به دبير‌خانه جشنواره اعلام كنند.

وي افزود: بايد از تكرار و روزمرگي بپرهيزيم و از انديشمندان، فرهيختگان و هنرمندان و اصحاب فرهنگ بخواهيم تا آثار فاخري با موضوعات مرتبط با اين امام بزرگوار خلق كرده و به جامعه ارايه دهند.

حسيني همچنين با اشاره به ضرورت جريان سازي رسانه‌اي و خبري گسترده و هدفمند جشنواره رضوي ، خواستار حضور گسترده تر سازمان صدا و سيما در معرفي اين جشنواره شد.

وي تاكيد كرد: اتحاديه راديو و تلويزيون جهان اسلام، اداره كل مطبوعات خارجي و دفاتر رسانه‌هاي خارجي در ايران در موضوع آثار و معارف زندگي امام هشتم (ع) به طور جدي فعال شوند تا شاهد موج رسانه اي قوي در اين حوزه باشيم.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، با اشاره به راه‌اندازي انجمن شعر «امين» كه در دستور كار اين وزارتخانه قرار دارد، اظهار داشت: در اين انجمن كه محفلي است براي حضور افراد دلسوز، متدين و متعهد انقلاب مي‌توان بخشي از فعاليت‌های آن را به موضوع امام رضا ( ع) اختصاص داد.

وي همچنين از اعضاي اين نشست خواست تا تعداد اماكن، مدارس و اسامي اي را كه به نام اين حضرت نامگذاري شده اند، به شكل نمادين و سمبوليك در جشنواره ارايه كنند.

در ادامه اين نشست دكتر محمود صلاحی، استاندار خراسان رضوي بر گسترش كمي و كيفي جشنواره، حضور فعال‌تر و گسترده‌تر كشورهاي خارجي و اهداي جوايز و هدايايي در خور و شان امام رضا(ع) تاكيد كرد.

وي بر معرفي امام رضا (ع) به عنوان عالم آل‌احمد تاكيد كرد و ادامه داد: بايد ايشان را به كيفيت زيارت معرفی كنيم.

 

پول‌آفرين؛ كتابي براي آموزش 50 روش كسب درآمد

پول‌آفرين؛ كتابي براي آموزش 50 روش...

پول‌آفرين؛ كتابي براي آموزش 50 روش كسب درآمد
«فرهنگ واژگان تئاتري» منتشر شد

«فرهنگ واژگان تئاتري» منتشر شد

«فرهنگ واژگان تئاتري» منتشر شد
فروش 300 نسخه از حماسه سرزمين خورشيد در يك هفته

فروش 300 نسخه از حماسه سرزمين...

فروش 300 نسخه از حماسه سرزمين خورشيد در يك هفته
دو جلد از دائرة المعارف به زبان عربي ترجمة‌ شده ‌اند

دو جلد از دائرة المعارف به زبان عربي...

دو جلد از دائرة المعارف به زبان عربي ترجمة‌ شده ‌اند
UserName