• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 922
 • سه شنبه 1387/11/29
 • تاريخ :

سردار ميرفيصل باقرزاده خبر داد 

برپايي نمايشگاه كتاب "خاكريز" در اروند كنار و هويزه

 

سردار ميرفيصل باقرزاده خبر داد ، برپايي ،نمايشگاه كتاب ،خاكريز، در اروند كنار و هويزه

ميرفيصل باقرزاده،‌ رئيس بنياد حفظ آثار و ارزش‌هاي دفاع‌مقدس، در نشست خبري اردوهاي راهيان نور جنوب كشور، از برپايي نمايشگاه كتاب "خاكريز" خبر داد.اين نمايشگاه در مناطق عملياتي اروندكنار و هويزه برپا و كتاب و عكس‌هاي مربوط به جنگ تحميلي عرضه خواهند شد.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، نشست خبري اردوهاي راهيان نور جنوب كشور، صبح امروز(بيست‌ونهم بهمن ماه) و با حضور سردار ميرفيصل باقرزاده،‌ رئيس بنياد حفظ آثار و ارزش‌هاي دفاع‌مقدس در ستاد مركزي راهيان نور برگزار شد.

سردار باقرزاده در آغاز اين نشست، راهيان نور را پديده‌اي جديد ارزيابي كرد و گفت: اين اردوها با هدف آموزش و ارتقاء سطح معنويت جوانان برگزار و يكي از متنوع‌ترين فعاليت‌هاي فرهنگي محسوب مي‌شوند.

وي افزود: شعار اين دوره از اردوهاي راهيان نور، "طراوت بهاران، كرامت شهيدان، صلابت جوانان" است. رشد سريع و قدرتمند اين اردوها نشان‌دهنده ميزان تاثيرگذاري آن بر مخاطبان خود است و بنياد حفظ آثار و ارزش‌هاي دفاع‌مقدس، نيروهاي مسلح و دولت،‌  باقرزاده، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي را به عنوان ممتازترين وزارتخانه فعال در زمينه برگزاري اردوهاي راهيان نور معرفي كرد  تمام تلاش خود را براي فراهم كردن سفري آرام،‌ سالم و همراه با اندوخته‌هاي معنوي به كار خواهند گرفت.

ميرفيصل باقرزاده اظهار داشت: امسال حدود 160 راوي از ميان دانشجويان، طلاب، نیروهای سپاه، ارتش و جهاد سازندگي، آزادگان و بانوان (همسران سرداران شهيد و پرستاران دوران دفاع‌مقدس)، پس از گذراندن دوره‌هاي آموزشي در مناطق عملياتي حضور خواهند داشت.

وي در ادامه با اشاره به اعزام حدود يك ميليون و 500 هزار نفر به مناطق عملياتي و يادمان‌هاي دوران دفاع‌مقدس گفت: حدود 6500 نفر براي شركت در اردوهاي راهيان نور جنوب كشور به صورت اينترنتي ثبت‌نام كرده‌اند كه 1450 نفر به قيد قرعه انتخاب شده‌اند و به مناطق يادماني اعزام خواهند شد.

رئيس بنياد حفظ آثار و ارزش‌هاي دفاع‌مقدس در ادامه خاطر نشان كرد: اولين گروه خادمان، پس از گذراندن دوره‌هاي آمورشي در روز 15 بهمن به مناطق يادماني اعزام شده‌اند و آماده ارائه خدمات به زائران هستند.

باقرزاده، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي را به عنوان ممتازترين وزارتخانه  30 محصول فرهنگي شامل كتاب، لوح فشرده و نشريات مرتبط با 8 سال دفاع مقدس در نمايشگاه كتاب "خاكريز" و در مناطق عملياتي اروندكنار و هويزه عرضه خواهند شد  فعال در زمينه برگزاري اردوهاي راهيان نور معرفي كرد و افزود: دستگاه‌هاي دولتي، به 53 درصد از تعهدات خود در قبال ستاد مركزي راهيان نور عمل كرده‌اند.

سردار ميرفيصل باقرزاده، ‌در تشريح فعاليت‌هاي فرهنگي ستاد مركزي راهيان نور تصريح كرد: نمايشگاه نقاشي با عنوان "كودك در شملچه" در اين منطقه يادماني برگزار خواهد شد و كودكان با نوشتن نامه و كشيدن نقاشي براي كودكان غزه با آن‌ها همدردي خواهند كرد. آثار برگزيده نيز در قالب كتاب منتشر و براي آن‌ها ارسال خواهد شد.

وي در پايان تاكيد كرد: 30 محصول فرهنگي شامل كتاب، لوح فشرده و نشريات مرتبط با 8 سال دفاع مقدس در نمايشگاه كتاب "خاكريز" و در مناطق عملياتي اروندكنار و هويزه عرضه خواهند شد.

نمایشگاه كتاب "خاکریز"، سال گذشته نيز به همت تحریریه نشریه امتداد، مرکز ارتباطات فرهنگی عماد و ستاد مرکزی راهیان نور، با ارائه 1200 عنوان كتاب مرتبط با 8 سال دفاع‌مقدس و با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره دفاع مقدس و به جاگذاشتن یادگاری برای بازدیدکنندگان مناطق جنگی، در کنار یادمان شهدای هویزه برپا شد.

UserName